Aquarius Žatec

Koncert skupiny AQUARIUS

Skupina vzniká na základě skupiny Beta-Club založené v roce 1969 Josefem Zdychem.  V roce 1970 přichází do Žatce Jindřich Trpišovský a skupina se pod jeho vedením přejmenovává na Aquarius podle ústřední melodie tehdy populárního muzikálu HAIR. Již tehdy se ve skupině objevují hráči, které je na hudební scéně vidět a slyšet do dnešních dnů (např. Lubomír Beneš, Petr Seidl, Pavel Uhlík. Věra Uhlíková, Milan Slavík, Anna Urbancová a samozřejmé Svatopluk Štěpánek).

V roce 1976 vede hudební skupinu Vlastimil Slavík a v roce 1978 definitivně přebírá žezlo vedoucího skupiny Aquarius Svatopluk Štěpánek. Po „velkém třesku“ v roce 1983 S. Štěpánek nabírá do souboru nové hudebníky a vytváří nový výraz skupiny (v té době zde např. hráli Miroslav Srnka, Milan Slavík. Tomáš Pastrňák, Iveta Kováčová, Petr Brehm, o něco později Dáša Bartošová – Brehmová, Anna Zimová – Ryvolová, Jana Vrešťaková-Minarčíková, Petr Zeman, Pavel Sládek, Vlasta Eisman, Zdeněk Srp a další).

Po roce 1990 začíná skupina více využívat počítačové techniky a od roku 1994 se snížil počet hudebníku z původních 7 na 4.

Pod záštitou kulturní agentury Patrik Žatec uspořádala skupina výstavu více než 800 ks fotografií, novinových článků, letáků, plakátů a dalších zajímavých materiálů pod názvem „AQUARIUS – Ve znamení hudby“ s vernisáží 2.10. 2000 v PDA Žatec.